روغن نارگیل

روغن نارگیل

روغن نارگیل اصل، روغنی است که از «گوشت» یک نارگیل استخراج می‌شود. گوشت نارگیل درواقع بدنه و مغز این میوه است. این روغن را می‌توان به رو‌ش‌های مختلفی استخراج کرد، به همین دلیل انواع مختلفی برای روغن نارگیل را پیدا خواهید کرد که شامل روغن خالص، تصفیه‌شده و تصفیه نشده است. این ماده، یک اسید چرب با زنجیره متوسط اشباع است، به این معنی که طول زنجیره اسیدهای چرب بین 6-12 کربن است. تقریباً تمام چربی‌های اشباع نشده و اشباع طبیعی دیگر که ما مصرف می‌کنیم، اسیدهای چرب با زنجیره طولانی هستند. در این مقاله با ما باشید تا به‌طور جامع، با این ماده، خواص، فواید و کاربردهای آن آشنا شویم.

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن

نارگیل

نارگیل، میوه نخل نارگیل (Cocos nucifera) است. این نوع درخت از خانواده نخل (Arecaceae) بوده و ریشه آن را می‌توان از جایی در هندو مالایا دانست. این نوع میوه، یکی از مهم‌ترین محصولات استوایی است. گوشت نارگیل سرشار از چربی است و می‌توان آن را خشک یا به‌صورت تازه مصرف کرد. همچنین، نوشیدنی آن نیز در سراسر جهان پرطرفدار است.

در مورد موارد استفاده این میوه می‌توان گفت، علاوه بر مغزهای خوراکی و نوشیدنی حاصل از نارگیل‌های سبز، از هسته یا گوشت استخراج‌شده آن، روغن نارگیل به‌عنوان یک روغن اصلی گیاهی تولید می‌شود. فیلیپین، اندونزی و قبرس را می‌توان مهم‌ترین تولیدکنندگان محصولات از نارگیل دانست. از این ماده می‌توان به‌عنوان جایگزین شیر نیز استفاده نمود.

روغن نارگیل چیست؟

روغن نارگیل با فشار دادن گوشت خشک نارگیل، به نام کوپرا یا گوشت نارگیل تازه درست می‌شود. برای تهیه روغن نارگیل می‌توانید از روش «خشک» یا «مرطوب» استفاده کنید. شیر و روغن نارگیل فشار داده می‌شود و سپس روغن خارج‌شده از آن، روغن نارگیل را تولید‌ می‌کند.

روغن نارگیل در دمای خنک یا دمای اتاق، بافت محکمی‌دارد؛ زیرا چربی‌های موجود در روغن که اکثراً چربی‌های اشباع هستند از مولکول‌های کوچک‌تر تشکیل‌شده است. در دمای حدود 78 درجه‌، روغن نارگیل مایع می‌شود.

نقطه دود یا دمای تجزیه این ماده، در حدود 350 درجه است و از این رو گزینه مناسبی برای استفاده به‌عنوان روغن، تهیه سس و پخت غذا شناخته می‌شود. همچنین به دلیل داشتن مولکول‌های چربی کوچک‌تر، به‌راحتی جذب پوست می‌شود و آن را به یک مرطوب‌کننده عالی برای پوست بدن و پوست سر تبدیل می‌کند. به همین جهت می‌توانید از این ماده، به‌عنوان روغن نارگیل برای صورت استفاده کنید.

نارگیل

انواع روغن نارگیل

روغن نارگیل مزایای بسیاری دارد. همچنین لازم است به این نکته توجه شود که چند نوع روغن نارگیل وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید، ازجمله موارد زیر:

روغن نارگیل اصل:

روغن نارگیل اصل یا ویرجین، روغن‌های کم تصفیه‌شده هستند که از مفیدترین مواد شناخته می‌شوند. این ماده با کوپرا یا گوشت نارگیل خشک تهیه می‌شود که از پوسته خود خارج‌شده و فشار داده می‌شود تا روغن‌های طبیعی آن استخراج گردد؛ روغن نارگیل ویرجین به‌طورمعمول دارای طعم بسیار مغذی و شیرینی است. در گروه روغن نارگیل اصل یا ویر جین، روغنی مشاهده می‌کنید که با استفاده از روش «آسیاب مرطوب» تولیدشده است‌، به این معنی که از گوشت نارگیل تازه استخراج‌شده و روغنی است که با روش خشک تولیدشده است.

روغن نارگیل تصفیه‌شده:

روغن نارگیل تصفیه‌شده، فرآیند تصفیه را طی می‌کند که شامل سفید شدن و معطر شدن روغن است. برخلاف روغن نارگیل بکر، روغن‌های تصفیه‌شده طعم و عطر قابل‌توجهی ندارند. به‌طور کلی، روغن نارگیل تصفیه‌شده توصیه نمی‌شود؛ زیرا بسیاری از آن‌ها با درجه حرارت بالا و مواد شیمیایی سخت ساخته می‌شوند که هر دو می‌توانند آنتی‌اکسیدان‌های مفید روغن را از بین ببرند.

ارزش غذایی روغن نارگیل

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل حاوی حدود 120 کالری، 14 گرم چربی، بدون فیبر، کلسترول و تنها مقادیری کمی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است.

تاکنون مطالعات بسیاری راجع به روغن نارگیل اصل انجام شده است که ارزش این مواد مغذی آشکار شود. به‌طورکلی، حدود 62 درصد از روغن موجود در نارگیل، از سه اسید کاپریلیک، لوریک اسید و کاپریلیک اسید (که با نام MCFA شناخته می‌شوند) تشکیل‌شده است و 91 درصد چربی این نوع روغن، از نوع چربی اشباع‌شده سالم هست. همان‌طور که بانک اطلاعاتی مواد مغذی USDA نشان می‌دهد، این ترکیب چربی، آن را به یکی از مفیدترین چربی‌های کره زمین تبدیل کرده است.

هضم بیشتر چربی‌های مصرفی ما، مدت بیشتری طول می‌کشد اما اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل، منبع کاملی از انرژی را تأمین می‌کنند؛ زیرا در مقابل برای تبدیل‌شدن به سوخت، فقط باید یک فرآیند سه مرحله‌ای را طی کنند، در مقایسه با سایر چربی‌هایی که باید یک فرایند 26 مرحله‌ای را انجام دهند.

ارزش غذایی روغن نارگیل

مزایای روغن نارگیل

ازجمله مزایایی که می‌توان برای روغن نارگیل بیان نمود، باید گفت:

  • هضم راحت‌تر
  • عدم ذخیره به‌صورت چربی در یک فرآیند سریع
  • خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچ
  • اجازه نفوذپذیری سلول برای انرژی فوری را می‌دهد.
  • توسط کبد پردازش می‌شود، به این معنی که بلافاصله به‌جای اینکه به‌عنوان چربی ذخیره شوند، به انرژی تبدیل می‌شوند.

همه مواردی که در نظر گرفته‌شده است، این اسیدهای چرب موجود در کوپرا نارگیل است که آن را به یک غذای عالی تبدیل می‌کند و به همین دلیل است که فواید سلامتی روغن نارگیل بسیار فراوان و شگفت‌انگیز است.