اسید سیتریک چیست ؟

اسیدسیتریک چیست؟

اسید سیتریک چیست ؟

اسید سیتریک چیست ؟ 1000 667 شرکت بازرگانی زکیّه تجارت، نماینده فروش اسید سیتریک و آبدار

اسید سیتریک چیست؟ اگر می خواهید به پاسخ این پرسخ برسید با ما همراه باشید. اسید سیتریک اولین بار در سال ۱۷۸۴ توسط یک محقق سوئدی، از آبلیمو گرفته شد. این ترکیب بدون بو و بی‌رنگ تا اوایل دهه ۱۹۰۰ از آبلیمو تهیه می‌شد تا اینکه محققان دریافتند می‌توان برای تولید آن از کپک سیاه نیز استفاده نمود.

اسیدسیتریک به دلیل خاصیت اسیدی و مزه‌ای که دارد، عمدتا به عنوان یک ماده معطر و نگهدارنده، به خصوص در نوشابه‌ها و آب نبات‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر موارد گفته شده، از این ماده برای تثبیت یا حفظ دارو‌ها و به عنوان ضد عفونی‌کننده در برابر ویروس‌ها و باکتری‌ها استفاده می‌شود.

مشخصات فیزیکی اسید سیتریک

اسیدیته اسید سیتریک چیست؟ سیتریک اسید Citric acid ناشی از وجود سه گروه کربوکسی می‌باشد که می‌توانند پروتون از دست دهند.

یون اسیدسیتریک به نام سیترات معروف است. سیترات‌ها بافر‌های خوبی برای کنترل PH محلول‌های اسیدی هستند. یون سیترات با بسیاری از فلزات نمک سیترات ایجاد می‌کند که مهمترین آن سیترات کلسیم ( جوهر لیمو ) می‌باشد که برای نگهداری غذا از فساد و خوش طعم کردن آن بکار می‌رود. یون سیترات می‌تواند با فلزات ترکیبات کی لیتی ایجاد کند.

در دمای اتاق اسید سیتریک ، یک پودر کریستالی سفید می‌باشد که می‌تواند به دو فرم بی‌آب و یا یک آبه وجود داشته باشد. فرم بی‌آب از کریستالیزه شدن اسید سیتریک در آب گرم ایجاد می‌شود در حالی که فرم یک آبه از تبلور آن در آب سرد ایجاد می‌شود. فرم یک آبه با حرارت دادن در ۴۷ درجه سانتیگراد به فرم بی‌آب تبدیل می‌شود.  اسید سیتریک در حرارت بالای ۱۷۵ درجه تجزیه شده و CO۲ و آب آزاد می‌کند.

شرکت بازرگانی زکّیه تجارت متشکل از گروهی از افراد زبده و متخصص  در حال حاضر نماینده دو شرکت بزرگ و مطرح تولید کننده اسید سیتریک در جهان به نام‌های ENSIGN و TTCA می‎‌باشد.