پودر اسید سیتریک چیست؟ + قیمت پودر اسید سیتریک

پودر اسید سیتریک چیست

پودر اسید سیتریک چیست؟ + قیمت پودر اسید سیتریک

پودر اسید سیتریک چیست؟ + قیمت پودر اسید سیتریک 1004 562 شرکت بازرگانی زکیه تجارت

اسید سیتریک از جمله مواد اولیه شیمیایی پرکاربرد در صنایع مختلف به خصوص صنایع غذایی است که می‌توانید آن را در حالت خشک یا آبدار (مونوهیدرات) بیابید. پودر اسید سیتریک، همان حالت خشک این ماده است که به نام انهیدرات یا بی‌آب نیز شناخته می‌شود. شما می‌توانید از این ماده به عنوان یک اسید ضعیف برای اضافه کردن طعمی ترش به نوشیدنی‌ها و غذاهای خود استفاده کنید. از آنجایی که این ماده در صنایع دیگری از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر به کار گرفته می‌شود، لازم است در تهیه آن به نوع خوراکی و غیر خوراکی بودن توجه کنید. در این مطلب به بررسی پودر اسید سیتریک می‌پردازیم.

اسید سیتریک خشک که به صورت پودر یافت می‌شود، می‌تواند طعم غذای شما را به خوبی افزایش داده و نیز برای تازه نگه‌داشتن میوه‌ها و سبزیجات استفاده شود. پودر اسید سیتریک به صورت یک ماده مانند نمک است که کریستالی بوده، بی‌رنگ و بدون بو می‌باشد. این ماده کاربردهای بسیاری در آشپزخانه دارد و حدود 70 درصد تولیدات جهان یعنی در حدود 1.5 میلیون تن از اسید سیتریک در صنایع غذایی استفاده می‌شود. ممکن است این پودر را با نام‌های جوهر لیمو یا نمک ترش نیز شنیده باشید.

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن

پودر اسید سیتریک چطور تولید شد؟

در ابتدا پودر اسید سیتریک در دهه 1900 میلادی تولید شد. این ماده را اولین بار از تخمیر قارچی که Aspergillus niger نام دارد، بدست آورده‌اند که امروزه بر پایه این روش که سریع‌تر و بازدهی بیشتری دارد، اسید سیتریک تولید می‌شود.

از جمله کاربردهای اسید سیتریک خشک می‌توان به طور خلاصه به افزودنی مجاز و ماده‌ نگهدارنده بی‌خطر در بسیاری از مواد غذایی اشاره نمود که شامل آب‌نبات‌ها، شیرینی‌ها، ژله، نوشیدنی‌ها و … است. شما می‌توانید این ماده را در قالب بسته‌بندی‌های مختلفی در رستوران‌ها، آشپزخانه‌ها، سوپرمارکت‌ها یا فروشگاه‌ها مشاهده کنید. این ماده به خصوص در پخت‌و‌پز می‌تواند تلخی غذا را خنثی کرده و طعم غذا را متعادل‌سازی نماید.

قیمت خرید پودر اسید سیتریک

قیمت پودر اسید سیتریک

اسید سیتریک با نام جوهر لیمو، اسید لیمو و سیتریک اسید یا hydroxypropane،  citric acid در بازار وجود دارد که شما می‌توانید اقدام به خرید آن نمایید. شما می‌توانید این ماده را از فروشگاه‌های بزرگ، سوپرمارکت‌ها، شرکت‌های بازرگانی و کارخانه‌ها تهیه کنید.

برای تهیه این محصول لازم است بدانید که اسید سیتریک در دو نوع  اسید سیتریک خشک (اسید سیتریک آنهیدروز) و اسید سیتریک آبدار (اسید سیتریک مونوهیدرات) ارائه می‌شود. این ماده می‌تواند به صورت خوراکی و یا صنعتی ارائه شود که برحسب نوع آن می‌توان آن را به عنوان افزودنی در موادغذایی یا در صنایع تولید محصولات بهداشتی و آرایشی استفاده نمود.

قیمت پودر اسید سیتریک برحسب نوع این ماده، برند، محصول وارد شده، نوسانات قیمت ارز و … متفاوت است. بهترین راه برای اینکه بتوانید به قیمت این محصول دسترسی داشته باشید، آن است که با کارشناسان شرکت ما تماس حاصل نمایید. شما می‌توانید سوالات خود را در مورد قیمت محصولات شرکت ما که وارد و تامین‌کننده انواع مواد اولیه شیمیایی و مواد غذایی است، از کارشناسان بپرسید و از آنها مشاوره رایگان دریافت کنید.

قیمت پودر اسید سیتریک برحسب بسته‌بندی محصول و حجم و ظرفیتی که به شما ارائه می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید این محصول در بسته‌بندی‌های زیر یک کیلو و بسته‌های تا 25 کیلوگرم از ما تهیه کنید. برای تهیه این محصول کافی‌ است با ما تماس حاصل نموده و یا از طریق وب‌سایت اقدام کنید.