همه چیز در مورد کاربرد اسکوربیک اسید در صنایع پزشکی

کاربرد اسکوربیک اسید در صنایع پزشکی

همه چیز در مورد کاربرد اسکوربیک اسید در صنایع پزشکی

همه چیز در مورد کاربرد اسکوربیک اسید در صنایع پزشکی 861 484 شرکت بازرگانی زکیه تجارت

اسکوربیک اسید علاوه بر اینکه به عنوان مکمل غذایی مصرف می شود، در صنایع پزشکی و غذایی نیز کاربرد دارد. استفاده از اسید اسکوربیک در صنایع پزشکی زیاد بوده و در ساخت بسیاری از داروها از این ویتامین استفاده می شود. اسکوربیک اسید در صنایع پزشکی به صورت تزریقی، قرص، پودر، آدامس و…. وجود دارد. این ماده دارای ترکیبات شیمیایی بوده که خواصی مشابه ویتامین سی دارد. اسید اسکوربیک دارای خواص آنتی اکسیدانی است و در صنایع پزشکی و غذایی، به عنوان یک تثبیت کننده استفاده می شود.

کاربرد اسکوربیک اسید در صنایع پزشکی، باعث اضافه شدن ویتامین سی به داروها شده و مدت زمان نگهداری از دارو را افزایش می دهد. اسکوربیک اسید در بدن انسان تولید نمی شود از این ر باید با مصرف مواد غذایی، دارو و و….. که دارای ویتامین سی هستند، این ماده را به بدن برسانیم. مصرف کم اسکوربیک اسید باعث ضعف جسمانی و دیگر مشکلات خواهد شد. این ویتامین را می توانید با مصرف مواد غذایی مانند کلم، میوه مرکبات، کیوی و… دریافت کرده، و همچنین با اسید اسکوربیک خوراکی را می توانید به صورت پودر، قرص جوشان، سرم و کرم های بهداشتی و… از داروخانه تهیه کنید.

اسکوربیک اسید در صنایع پزشکی چه کاربردی دارد؟

مزایای زیادی اسکوربیک اسید باعث ده است تا از این ماده در صنایع مختلف به ویژه در صنعت پزشکی استفاده کرد. در صنایع پزشکی از اسید اسکوربیک تنها به صورت خوراکی استفاده نمی شود بلکه در برخی از آمپول ها، سرم و کرم های بهداشتی، ماسک های صورت و… از آن استفاده می شود. فواید اسید اسکوربیک بسیار زیاد بوده و به همین علت در ترکیبات داروها از آن استفاده می شود. برخی از مزایای که باعث استفاده از اسید اسکوربیک در صنایع پزشکی شده، موارد زیر هستند:

  • اسید اسکوربیک به دلیلی خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد، باعث کلاژن سازی شده؛ کلاژن یکی از ماده های مهم برای حفظ زیبایی و جوانی پوست محسوب می شود.
  • ترکیبات موجود در اسید اسکوربیک دارای خواص ترمیم بافت استخوان ها، ماهیچه ها و دندان ها هستند.
  • مصرف ویتامین سی باعث می شود که بدن زخم ها را ترمیم کند.
  • مانع از ایجاد کلسترول مضر در خون شده، بنابراین از مبتلا شدن به بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.
  • اسید اسکوربیک فعالیت رادیکال های آزاد ناشی از اشعه خورشید، آلودگی هوا و… را مختل کرده و بدین صورت از تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری می کند.
  • اسکوربیک اسید در ترمیم رباط ها، تاندون ها و عروق خونی موثر است.

ویتامین سی یا اسید اسکوربیک برای پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری های ویروسی موثر است و بسیاری از افراد می پندارند از ویتامین سی تنها برای اینکار استفاده می شود، اما با توجه به تحقیقات صورت گرفته و آزمایش های علمی، ویتامین سی در جوانسازی پوست، ترمیم باف های بدن، سلامت کلی بدن و… بسیار مناسب بوده و مصرف آن را باید جدی گرفت. این ویتامین تنها در داروها، غذا ها، مواد آرایشی بهداشتی و دیگر موارد قابل استفاده است.

فواید اسکوربیک اسید برای پوست و مو

با توجه به مطالبی که عنوان کردیم، اسید اسکوربیک در صنایع پزشکی و زیبایی کاربرد دارد و مزایای این ویتامین برای بدن زیاد است. برای مثال مصرف خوراکی یا استفاده از این ماده به صورت ماسک صورت، کرم و سرم های آرایشی و… باعث حفظ و شادابی پوست صورت می شود. استفاده از کرم های ضد افتابی که حاوی اسکوربیک اسید هستند، باعث کلاژن سازی، از بین بردن فعالیت رادیکال های آزاد و در نتیجه جوانسازی پوست می شود. با توجه به خواص این ویتامین می توان نتیجه گرفت، استفاده مداوم از اسید اسکوربیک باعث روشن شدن پوست و از بین رفتن مشکلات پوستی مانند آکنه، لکه های پوستی و… خواهد شد.

علاوه بر این، اسکوربیک اسید برای مو نیز مفید است؛ برخی از شرکت ها در ترکیبات شامپو از اسید اسکوربیک استفاده می کنند. این ماده باعث براقی موها شده و با توجه به خواص آنتی اکسیدانی آن، از ریزش مو جلوگیری می کند. استفاده شامپوهایی که حاوی اسید اسکوربیک هستند، مانع از تجمع مواد معدنی در سطح مو شده که این امر، جذب رطوبت مو را بهبود بخشده و در انتها موها را نرم تر می کند.

به دلیل اینکه PH اسید اسکوربیک پایین است، استفاده از شامپوهای دارای این ماده به مرور زمان باعث درخشان تر شدن موها خواهد شد. همچنین افرادی که از شوره سر رنج می برند می توانند با استفاده از این شامپوها، در مدت زمان کوتاهی شوره سر خود را از بین ببرند.

قیمت اسید اسکوربیک و نحوه خرید آن

مصرف اسید اسکوربیک چه به صورت خوراکی و چه به صورت دارو و مواد بهداشتی، فواید زیادی برای بدن دارد و توصیه می کنیم حتما از این ماده استفاده کنید. قیمت خرید اسید اسکوربیک بسته به نوع آن، میزان خرید و… بستگی دارد. در بیشتر داروخانه ها اسید اسکوربیک خوراکی و مواد آرایشی و بهداشتی که دارای ویتامین سی هستند، وجود دارد و شما می توانید با مراجعه به داروخانه ها، خرید خود را انجام دهید.

خرید مقیاس زیاد اسید اسکوربیک از داروخانه ها هزینه زیادی برای مشتری به همراه دارد و یا ممکن است داروخانه ای فروش اسید اسکوربیک در مقیاس زیاد را انجام ندهد؛ از این جهت بهتر است خرید اسکوربیک اسید در مقیاس زیاد را از شرکت های معتبر خریداری کنید. برای دریافت مشاوره از مشاوران ما در رابطه با اسید اسکوربیک، وارد سایت ما شوید و در آنجا با این ماده، قیمت آن و نحوه سفارش آشنا شوید.