قیمت خرید و فروش تری سدیم سیترات

قیمت خرید و فروش تری سدیم سیترات

قیمت خرید و فروش تری سدیم سیترات

قیمت خرید و فروش تری سدیم سیترات 861 574 شرکت بازرگانی زکیه تجارت

قیمت خرید و فروش تری سدیم سیترات بسته به برند، کیفیت، نوع و عوامل دیگر متفاوت است. این ماده به صورت خوراکی و محلول در آب در بازار وجود دارد. تری سدیم سیترات در صنایع غذایی، دارویی و تجارت کاربرد داشته و خواص زیادی برای بدن به همراه دارد. سدیم سیترات در سه نوع: مونو، دی و تری سدیم سیترات موجود است که ما در این مطلب می خواهیم در رابطه با تری سدیم سیترات و خواص آن صحبت کنیم. تری سدیم سیترات بیشتر به عنوان طعم دهنده غذا و نمک مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که این ماده، باز ضعیفی است، برای اینکه یک بافر بیولوژیکی پایدار ایجاد شود، باید با اسید سیتریک مورد استفاده قرار گیرد.

آشنایی با تری سدیم سیترات

ترکیب تری سدیم سیترات با اسید سیتریک، اگر با گرید خوراکی همراه شود، می توان از آن به عنوان یک نگهدارنده در مواد غذایی استفاده کرد. این ماده ph پایینی دارد و به همین دلیل باعث افزایش مدت زمان نگهداری از مواد غذایی می شود، همچنین با افزودن این ماده به مواد غذایی، می توان مواد اسیدی بیشتری اضافه کرد. این ماده یک نوع آنتی اکسیدان محسوب می شود که استفاده از آن باعث افزایش سیستم ایمنی بدن خواهد شد.

تری سدیم سیترات به دلیل خاصیت قلیایی که دارد، در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. با افزودن این ماده به داروها، می توان اسید اضافی در خون و ادرار را خنثی کرده و اسیدیته بدن را کنترل می کند. از این داروها برای درمان بیماری اسیدوز متابولیت استفاده می شود. شکل ظاهری تری سدیم سیترات به صورت پودر یا کریستال های سفید رنگ است.

برای تولید آن، ابتدا اسید سیتریک را به کمک کربنات یا هیدروکسید سدیم، خنثی می کنند سپس با درجه حرارت بالا،تبلور را انجام می دهند و نتیجه کار تولید تری سدیم سیترات می شود. نوع خوارکی این ماد به صورت محلول در آب است و در صنایع غذایی کاربرد بسیاری دارد.

موارد استفاده از تری سدیم سیترات

خواص تری سدیم سیترات باعث ده تا این ماده در بسیاری از صنایع از جمله صنایع غذایی، صنایع پزشکی، نفت و گاز و… کاربرد داشته باشد. بیشترین استفاده از تری سدیم سیترات، در صنایع غذایی بوده، زیرا آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود و نگهدارنده طبیعی برای مواد غذایی است. نوع تری این ماده بیشتر از دو نوع دیگر در صنایع غذایی کاربرد دارد. برخی از کاربرد های تری سدیم سیترات در صنایع غذایی به شرح زیر هستند:

  • استفاده از تری سدیم سیترات به عنوان طعم دهنده غذا
  • جهت بهبود عطر و طعم و همچنین افزایش تاریخ انقضا به برخی از نوشیدنی های انرژی زا افزوده می شود.
  • به مواد غذایی از جمله: بستنی، مربا، پودر شیر، پنیر و… افزوده می شود.
  • جهت کنترل اسیدیته به برخی از دارو ها و ژله های خوراکی اضافه می شود.
  • کنترل کننده PH مواد غذایی
  • استفاده از تری سدیم سیترات به عنوان طعم دهنده

بیشترین دلیل استفاده از سیترات سدیم در مواد غذایی، طعم ترش و شور آن است. همچنین به دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی، استفاده از آن  باعث بالا رفتن سیستم ایمنی بدن می شود.

چه برند هایی تری سدیم سیترات را تولید می کنند؟

تولید کننده اصلی تری سدیم سیترات کشور چین است و کشور ما این ماده را از کشور چین وارد می کند. در ایران تولید تری سدیم سیترات انجام نمی شود، بنابراین باید به دنبال نمایندگی های فروش این محصول باشید. برای اینکه خریدی مطمئن انجام دهید باید به  دنبال شرکت وارداتی معتبری باشید.

نمایندگی های بسیاری در ایران اقدام به فروش تری سدیم سیترات انجام می دهند و کیفیت و قیمت هرکدام از این شرکت ها با یکدیگر متفاوت است. اگر بخواهیم برخی از نمایندگی های فروش تری سدیم سیترات را معرفی کنیم، می توانیم به شرکت شیمی دارویی نوترون، مجتمع صنایع شیمیایی دکتر مجللی، کیمیا تجارت تات، شرکت بازرگانی ژرف صنعت و…. اشاره کنیم. بیشتر مراکز فروش این محصول در تهران قرار دارند.  خرید از مراکز تهران به دلیل اینکه واسطه ای برای فروش نیاز ندارند، مقرون به صرفه تر است.

قیمت خرید و فروش تری سدیم سیترات

برای اطلاع از قیمت تری سدیم سیترات باید به نمایندگی فروش این محصول تماس گرفته و با مشاوران آن مجموعه مشورت کنید. قیمت این محصول بسته به عوامل مختلفی قابل تغییر است، به عنوان مثال قیمت تری سدیم سیترات با توجه به، اندازه، چارچوب، منطقه استففاده، نوع سدیم سیترات، کیفیت و… تغییر می کند.

خرید تری سدیم سیترات به دلایلی مانند طعم ترش و شوری که دارد و همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی آن و نگهدارنده طبیعی برای مواد غذایی، تقاضای بالایی دارد. همچنین در صنعت پزشکی با توجه به اینکه اسیدیته را کنترل می کند، بسیار استفاده می شود. قابل به ذکر است بازار سدین سیترات در جهان به سرعت در حال رشد بوده و بسیاری از صنایع از این ماده استفاده می کنند.