طرز تهیه پنیر موزارلا خانگی با اسید سیتریک

طرز تهیه پنیر موزارلا خانگی با اسید سیتریک

طرز تهیه پنیر موزارلا خانگی با اسید سیتریک

طرز تهیه پنیر موزارلا خانگی با اسید سیتریک 840 550 شرکت بازرگانی زکیه تجارت

آیا شما جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه بسیاری به تهیه مواد مختلف غذایی در خانه دارند؟ آیا می‌دانستید که می‌توان به صورت خانگی نیز پنیر موزارلا را تهیه کرد؟ پنیر موزارلا پنیری بسیار خوشمزه و محبوب در سراسر دنیا است که امروزه در رنگ‌ها و انواع مختلف در بازار پیدا می‌شود. اگر چه خاستگاه اصلی این پنیر ایتالیا است، اما اکنون آن را در تمامی کشورها و حتی به صورت خانگی در تمامی خانه‌ها می‌توان تهیه کرد. اگر شما نیز عاشق غذاهایی هستید که پنیر پیتزا در آن استفاده می‌شود بهتر است دست به کار شوید. شما می‌توانید تنها در عرض ۳۰ دقیقه پنیر موزارلا خانگی و کشداری را تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه پنیر موزارلا خانگی

اگر قصد تهیه پنیر موزارلا خانگی را دارید باید مواد زیر را تهیه نمایید:

تهیه پنیر پیتزا خانگی

مراحل تهیه پنیر موزارلا

برای تهیه پنیر موزارلا و اطمینان از دقیق بودن و کیفیت کار می‌بایست از یک دماسنج استفاده کنید. به طور کلی تهیه پنیر موزارلا چندین مرحله دارد که در ادامه هر یک از آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

مرحله اول

برای تهیه پنیر موزارلا ابتدا باید ظرف مناسبی را انتخاب کرده و شیر را به همراه اسید سیتریک درون آن بریزید. در این مرحله توجه داشته باشید که حتما شیر سرد شده باشد چون در غیر این‌ صورت اسید سیتریک به خوبی عمل نخواهد کرد. حال باید شیر و اسید سیتریک را به خوبی هم زده و با استفاده از دماسنج دمای شیر را اندازه بگیرید تا به دمای ۸۸ درجه فارنهایت یا ۳۲ درجه سانتی‌گراد برسد.

مرحله دوم

سپس باید قرص پنیر را در یک چهارم پیمانه آب سرد مخلوط کرده و ترکیب آن را به شیر روی حرارت قرار داده شده اضافه کنید.

مرحله سوم

حال می‌بایست حرارت را خاموش کرده و به آرامی مواد را هم بزنید تا پس از چند دقیقه شیر شروع به غلیظ شدن کند. در این مرحله شما دلمه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که از آب پنیر جدا می‌شوند. البته باید توجه داشته باشید که اگر سریعا دلمه شدن شیر اتفاقی نیفتاد باید حدود ۳۰ دقیقه دیگر نیز به آن زمان بدهید.

مرحله چهارم

در این مرحله هنگامی که شیر کاملا به شکل دلمه از آب پنیر جدا شد، باید آن را روی حرارت زیاد گذاشته تا دمای آن ۴۳ درجه سانتی‌گراد یا ۱۱۰ درجه فارنهایت برسد. سپس باید مواد درون قابلمه را از یک صافی عبور داده تا دلمه‌های تشکیل شده جدا شوند. حال باید آب پنیر را دوباره روی حرارت با شعله زیاد قرار دهید تا مجددا دلمه‌هایی تشکیل شود و آن‌ها را به آب پنیر اضافه کنید.

تهیه پنیر موزارلا خانگی

مرحله پنجم

پس از طی مراحل بالا باید مجددا دلمه‌های پنیر را به آب پنیر برگردانده و روی حرارت قرار دهید. سپس دمای آن باید به ۴۹ درجه سانتی‌گراد یا ۱۲۰ درجه فارنهایت برسد. پس از آن تکه‌های پنیر را با صافی از آب جدا کرده و اجازه دهید تا کمی خنک شوند. پس از آن باید پنیر را با دست ورز داده تا تکه‌های پنیر از یکدیگر جدا شده و دوباره آن را در آب پنیر بگذارید تا کمی نرم شوند.

مرحله ششم

در ادامه شروع به ورز دادن دلم‌های پنیر نمایید تا مانند یک خمیر نرم و به هم چسبیده شوند. در این صورت دیگر نیازی به حرارت دادن و مخلوط کردن آن با آب پنیر نخواهد بود.

مرحله هفتم

حال باید روی سطح تمیز نمک پاشیده و پنیر را در حالی که هنوز گرم است روی نمک‌ها بغلتانید تا نمک کاملا به خورد پنیر برود.

مرحله هشتم

در مرحله آخر می‌بایست روی پنیر را با کیسه‌های پلاستیکی پوشانده و درون یخچال بگذارید. پس از آماده شدن پنیر می‌توانید آن را به شکل‌های مختلف برش داده و با انواع پیتزا، پاستا، لازانیا، کراکر و غیره میل نمایید.

سخن آخر

پنیر پیتزا در غذاهای مدرن و امروزی یکی از مواد اولیه محسوب می‌شود. صرف یک پنیر پیتزای خانگی قطعا ضرر کمتری داشته و از نظر سلامت محصول مطمئن‌تر خواهید بود. در این مطلب طرز تهیه پنیر موزارلا را بیان کردیم. امیدواریم تجربه خوبی را با میل کردن این پنیر پیتزا به دست بیاورید.