قیمت خرید و فروش اسید فسفریک

قیمت اسید فسفریک

قیمت خرید و فروش اسید فسفریک

قیمت خرید و فروش اسید فسفریک 861 574 شرکت بازرگانی زکیه تجارت

قیمت خرید و فروش اسید فسفریک با توجه به وزن بسته بندی ها و برند سازنده، متغیر است و نمی توان قیمت دقیقی را اعلام کرد. این ماده بدون رنگ و بو، قابل حل در اتانول و آب بوده و طعم آن تند است. اسید فسفریک ماده ای کاملا بدون خطر و غیر سمی بوده که در دمای اتاق به صورت جامد است. این محصول در بسته بندی های 35 کیلویی، بشکه های 330 کیلویی و مخازن 1650 کیلویی به فروش می رسند. اسید فسفریک در صنعت کود بسیار کاربرد دارد اما بدین معنا نیست که از این اسید در صنایع دیگر استفاده نشود.

نحوه تولید اسید فسفریک

اسید فسفریک در دسته اسید های ضعیف جای دارد که از اسید استیک قوی تر و از سولفوریک اسید و هیدروکلریک اسید ضعیف تر است. برای استفاده از این اسید، آن را در خلوص های مختلف تولید می کنند. تولید اسید فسفریک با خلوص بالای 50 درصد، باعث خورندگی فلز خواهد شد. این اسید به دو صرت خوراک و صنعتی تولید می شود که هرکدام دارای درصد خلوص متفاوتی هستند.

برای تولید اسید فسفریک از دو روش گرمایی و رطوبت استفاده می کنند که هرکدام از آنها برای مصارف متفاوتی بهتر هستند؛ بطور مثال اسید فسفریک تولید شده در روش مرطوب برای مصارف صنعتی بهتر است. اسید فسفریک را از نوعی سنگ فسفات به نام آپاتیت به دست می آورند. در روش مرطوب سنگ فسفات را به همراه سولفوریک اسید واکنش می دهند که از واکنش آنها باهم دو ماده اسید فسفریک و کلسیم فسفات( گچ) به دست می آید. درصد خلوص اسید فسفریک در این روش پایین است و به کمک تبخیر آب درون آن، درصد خلوص را بالا می برند.

روش گرمایی برای به دست آوردن اسید فسفری با درصد خلوص بالا بهتر است. اسید به دست آمده از این روش بیشتر برای صنعت های دارویی، بهداشتی و مواد غذایی کاربرد دارد. در روش گرمایی سنگ فسفر را سوزانده و در آب حل کرده و اسید فسفریک را تولید می کنند.

کاربرد اسید فسفریک در صنایع مختلف

بسته به میزان خلوص اسید فسفریک، کاربرد آن متفاوت است. از اسید فسفریک با درصد خلوص پایین بیشتر در صنعت کود استفاده می شود و همچنین  اسید فسفریک با درصد خلوص بالا در صنایع دارویی، بهداشتی و غذایی کاربرد دارد. برخی از موارد استفاده از اسید فسفریک به شرح زیر هستند:

  • کشاورزی: یکی از اصلی ترین مواد برای ساختن کود، اسید فسفریک است. همچنین از این اسید به عنوان یک ماده تنظیم کننده ph خاک استفاده شده و این کار بیشتر مناطق گرمسیر دیده می شود. برای تنظیم ph اسید فسفریک را مستقیم بر روی خاک می ریزند.
  • شوینده: استفاده از اسید فسفریک در شوینده ها باعث حل شدن کلسیم و منیزیم در آب شود و به همین دلیل به عنوان نرم کننده در شوینده ها استفاده می شود.
  • متالوژی: از محلول اسید فسفریک به منظور جلوگیری از خوردگی فولاد و آلومینیوم استفاده می شود.
  • لوازم آرایشی و بهداشتی: استفاده از اسید فسفریک با درصد خلوص بالا در لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار رایج است. از این ماده در انواع کرم های بهداشتی، رنگ های مو، واکس و به منظور تصفیه آب استفاده می شود.
  • صنعت پزشکی: در دندانپزشکی اسید فسفریک بسیار کاربرد دارد؛ بطور مثال از اسید فسفریک، روی فسفات تولید می کنند که این ماده برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از اسید فسفریک برای شستشوی دندان ها، در ایمپلنت های فلزی نیز استفاده می شود.
  • مواد غذایی: از اسید فسفریک در تولید محصولاتی مانند بیکینگ پودر استفاده می شود. همچنین این اسید در حفظ طعم و رطوبت غذا موثر است.
  • نوشیدنی: در برخی از نوشیدنی ها برای بهبود طعم، تنظیم ph نوشیدنی و افزودن طعم تند و ترش این اسید به نوشیدنی ها، از اسید فسفریک استفاده می شود. فسفر موجود در این اسید در کنار کلسیم باعث بهوبد بافت استخوان ها و دندان ها خواهد شد.
  • لبنیات: استفاده از اسید فسفریک در لبنیات باعث افزایش ماندگاری این مواد نوع مواد غذایی می شود.

اسید فسفریک در کجا تولید می شود؟

کشور چین اصلی ترین سازنده اسید فسفریک است اما در کشور ایران این ماده نیز تولید می شود. همچنین کشور های دیگری مانند کشور بلژیک، اردن  اسید فسفریک را تولید می کنند. کشور اردن اسید فسفریک را در برند یوگاریت و کشور بلژیک در برند پرایون به تولید می رساند. این ماده در بسته بندی های متفاوت گالن 35 کیلویی، بشکه های 335 کیلویی و مخزن های 1650 کیلویی به فروش می رسند. درصد خلوص این ماده با توجه به موارد مصرف متفاوت بوده و همچنین قیمت آن نیز متغیر است.

خرید اسید فسفریک را می توانید مستقیم از نمایندگی های فروش و بدون واسطه انجام دهید. خرید از نمایندگی فروش اسید فسفریک، دارای مزایای از جمله: خرید اسید فسفریک با درصد خلوص بالا، تحویل به موقع، خدمات قبل از بعد از خرید، ارسال سریع و… است.

قیمت خرید و فروش اسید فسفریک

همانطور که اشاره کردم قیمت خرید و فروش اسید فسفریک به عوامل زیادی از جمله وزن، برند سازنده، خرید از کدام نمایندگی و.. بستگی دارد. نمایندگی فروش اسید فسفریک دارای مشاوران مجربی بوده که پیش از خرید اطلاعات لازم را در اختیار مشتری قرار می دهند. اسید فسفریک در این نمایندگی قیمتی ارزان و رقابتی به نسبت دیگر رقبا دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کنید و در آنجا با بررسی محصولات و استعلام قیمت بهترین خرید خود را انجام دهید. همچنین می توانید در سایت با مشاوران این مجموعه در تماس باشید.