قیمت خرید و فروش دکستروز

قیمت خرید و فروش دکستروز

قیمت خرید و فروش دکستروز

قیمت خرید و فروش دکستروز 861 517 شرکت بازرگانی زکیه تجارت

خرید دکستروز عموما به صورت پودر خوراکی کریستالی است. برای استعلام قیمت خرید و فروش دکستروز می توانید به سایت ما مراجعه کرده و در آنجا با کارشناسان در ارتباط باشید. دکستروز از انواع هیدروکربن ها بوده که در دسته ی مونوساکارید ها جای دارد. ساختار شیمیایی این ماده بسیار مشابه گلوکز است و از آن به عنوان شکر یاد می شود. دکستروز به دلیل شباهتش با گلوکز به راحتی در بدن قابل تجزیه است.

دکستروز نوعی قند است که از واکنش آنزیمی بر روی مواد نشاسته دارد مانند ذرت، گندم و آرد به دست می آید. این ماده قندی در صنایع مختلف بسیار پرکاربرد است و به صورت روزانه از آن استفاده می شود اما متاسفانه به اندازه قند های ساکارز و فروکتوز شناخته شده نیست.

موارد استفاده از دکستروز

به دلیل اینکه دکستروز نوعی قند خوراکی محسوب می شود، کاربرد آن در صنایع بسیار زیاد است. بطور مثال از این ماده قندی در ساخت مواد غذایی، در صنعت پزشکی، در پودر های بدنسازی و… استفاده می شود.

استفاده از دکستروز در صنعت غذایی

دکستروز تنها به عنوان شیرین کننده در مواد غذایی کاربرد ندارد بلکه از این ماده به دلیل داشتن طعمی شیرین، برای از بین بردن طعم های غالب مانند تندی و شوری استفاده می شود. کربوهیدرات موجود در دکستروز، باعث می شود تا این ماده تامین کننده بسیار مناسبی برای کربوهیدرات مخمر نانوایی محسوب شود. از دیگر کاربرد های دکستروز در صنایع مواد غذایی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • استفاده از دکستروز در تولید چیپس: چیپس سیب زمینی از خوراکی های پر طرفدار بوده و دارای نشاسته و مواد قندی زیادی است. سیب زمینی پس از سرخ شدن مقدار زیادی از مواد قندی خود را از دست می دهد و ممکن است رنگ طلایی خوبی نداشته باشد به همین دلیل پس از سرخ شدن سیب زمینی ها به آنها مقداری دکستروز اضافه می کنند تا رنگ طبیعی آنها حفظ شود.
  • استفاده از دکستروز در نانوایی ها : دکستروز منبع بسیار خوبی برای تامین کربوهیدرات نان ها هستند. از دکستروز به صورت مستقیم در نانوایی ها استفاده نمی شود و برای استفاده از آن شربت ذرت که مقدار زیادی دکستروز در آن وجود دارد را به نان اضافه می کنند. دکستروز موجود در شربت ذرت باعث نرمی  لطافت نان می شود.
  • استفاده از دکستروز در تهیه شیرینی: یکی از ماده های مناسب برای شیرین کردن انواع شیرینی ها و نرم و لطیف کردن آنها دکستروز است. اگر قصد دارید در منزل کیک و شیرین بپزید به شما توصیه می کنیم از این ماده غافل نشوید.

کاربرد دکستروز در صنعت پزشکی

از دیگر کاربردهای دکستروز می توانیم به استفاده از آن در صنعت پزشکی اشاره کنیم. از دکستروز به منظور افزایش قند خون افرادی که دارای قند خون پایین هستند، استفاده می شود. این ماده با بسیاری دیگر از مواد قابلیت ترکیب شدن دارد به همین علت در بسیاری از داروها قابل استفاده است. دکستروز به صورت محلول در آب به بدن افراد تزریق می شود. همچنین این ماده برای درمان کم آبی بدن بسیار موثر است. این ماده در آمپول ها، سرم ها و بسیاری دیگر از داروها استفاده می شود.

دکستروز دارای کالری بسیار زیادی است و استفاده از آن انرژی بدن برای انجام فعالیت های بدنی را تامین می کند؛ در پودر های بدنسازی از دکستروز به منظور تامین انرژی بدن و افزایش وزن استفاده می شود و این ماده باعث حجم دهی عضلات بدن خواهد شد.

خواص شیمیایی دکستروز

در صنایع شیمیایی برای استفاده از دکستروز آن را با سدیم هیدروکسید یا هیدروکلریک اسید ترکیب می کنند. این ترکیب یک محلول بسیار پر کاربرد بوده که باعث افزایش قند خون و تنظیم ph بدن خواهد شد. این محلول از تخریب اکسیداتیو جلوگیری کرده و به همین دلیل به عنوان یک نگهدارنده در مواد غذایی استفاده می شود. دیگر موارد استفاده از دکستروز:

  • یک منبع بسیار مناسب برای تامین انرژی مورد نیاز بدن حیوانات
  • استفاده از دکستروز در ساخت آبنبات ها
  • دکستروز در تهیه آدامس مورد استفاده قرار می گیرد
  • استفاده از دکستروز در لوازم آرایش
  • استفاده از دکستروز در انواع شامپو و صابون

قیمت خرید و فروش دکستروز

دکستروز بطور کلی به دو صورت شربت و پودر به فروش می رسد. دکستروز پودری از هیدرولیز آنزیمی نشاسته به دست می آید که دارای ظاهری کریستالی به رنگ سفید و طعمی شیرین است. ظاهر این پودر بسیار شبیه به شکر بوده و به همین دلیل بسیاری از افراد دکستروز پودری را با شکر اشتباه می گیرند. این پودر بیشتر در پخت و پز و تامین انرژی موجودات زنده کاربرد دارد. دکستروز پودری یکی از مواد مناسب برای حجم دهی و افزایش وزن است. از این ماده در ساخت قرص های دارویی، پودر های بدنسازی و قرص های جویدنی استفاده می شود. شربت دکستروز در تولید انواع بستنی کاربرد دارد زیرا از یخ زدگی بستنی در طولانی مدت جلوگیری می کند. این شربت برای افرادی که از بیماری گلوتن رنج می برد بسیار مناسب است.

قیمت خرید و فروش دکستروز با توجه به نوع، حجم و برند سازنده متغیر بوده؛ همچنین انتخاب نمایندگی فروش دکستروز بر روی قیمت نهایی تاثیر گذار است. تمامی شرکت ها و نمایندگی های فروش چه در تهران و چه در شهرستان ها، محصولات با کیفیت یکسانی به مشتری تحویل نمی دهند؛ به همین علت باید به دنبال نمایندگی باشید که محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهند. برای استعلام قیمت و دریافت مشاوره بهتر است به سایت ما مراجعه کنید.