تری سدیم سیترات 2 آبه چیست؟

تری سدیم سیترات دو آبه چیست

تری سدیم سیترات 2 آبه چیست؟

تری سدیم سیترات 2 آبه چیست؟ 861 575 شرکت بازرگانی زکیه تجارت

تری سدیم سیترات 2 آبه یکی از انواع تری سدیم سیترات است و ویژگی های خاصی دارد که یکی از مهم ترین آنها خاصیت بازی ضعیفی و غیر قابل حل بودن آن در اتانول است. تری سدیم سیترات 2 آبه شامل هیچ عنصر سمی نیست و به لحاظ شیمیایی کاملا پایدار و دارای ثبات است. تری سدیم سیترات 2 آبه بسیار زیست تخریب پذیر و قابل دفع با پسماندهاست. تری سدیم سیترات 2 آبه به خاطر خاصیت کشسانی در پنیر پیتزا نیز قابل استفاده است و به عنوان ‏تنظیم کننده‎ pH در مرباها و دسرهای ژلاتینی هم به کار می رود.

کاربردهای تری سدیم سیترات 2 آبه

حجم دهندگی خامه، ‏نگهدارندگی‎ و طعم دهندگی به نوشابه های غیر الکلی و آبمیوه ها از دیگر کاربردهای تری سدیم سیترات 2 آبه است. ناگفته نماند تری سدیم سیترات 2 آبه به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در مواد غذایی نیز به کار می رود. از تری سدیم سیترات 2 آبه در صنایع دارویی به عنوان عامل ضد انعقاد خون و به عنوان عامل جدا سازی پلاسما از خون، حذف رسوب کربنات از دیگ های بخار و پاک کردن رادیاتور خودروها نیز استفاده می شود. تری سدیم سیترات 2 آبه دارای فرمول مولکولی C₆H₅Na₃O₇ .2 H₂O و دمای ذوب150 °C (anhydrous substance) است.

ویژگی های تری سدیم سیترات 2 آبه

تری سدیم سیترات ۲ آبه اغلب به شکل پودری سفید رنگ یا بلورهای گرانوله است و کاربرد تری سدیم سیترات ۲ آبه تا حدی به کارایی اسید سیتریک شبیه می ماند. تری سدیم سیترات ۲ آبه به عنوان تنظیم کننده اسیدیته در غذا و نوشیدنی، عامل جلوگیری از رسوب آهک بوده و گاهی به عنوان یک عامل امولسیون کننده نیز در پنیر سازی استفاده می شود تا ذوب شدن پنیر بدون جدا شدن روغن و چربی را امکان پذیر کند. امیدواریم این مطلب خلاصه و مفید پاسخگوی سوالات شما درباره تری سدیم سیترات 2 آبه بوده باشد و به اطلاعات مورد نظر راجع به ویژگی ها و کاربردهای تری سدیم سیترات 2 آبه در این گزارش رسیده باشید.