پودر گلوکز چیست و چه کاربردی دارد؟

پودر گلوگز و کاربردهای آن

پودر گلوکز چیست و چه کاربردی دارد؟

پودر گلوکز چیست و چه کاربردی دارد؟ 1200 800 شرکت بازرگانی زکیه تجارت

پودر گلوکز و یا پودر دکستروز مونوهیدرات که آن را با نام اختصاری DMH می‌شناسیم یک قند ساده و به‌عبارتی تک گرانولی می‌باشد. همچنین این پودر برای تست تحمل گلوکز استفاده می‌شود. می‌توان به جرعت گفت این پودر یکی از کاربردی‌ترین مونوساکارید‌ها است. نحوه تهیه ای و به وجود آمدن پودر گلوکز به‌صورت هیدرولیز نشاسته بواسطه فرایندهای آنزیمی می‌باشد. این فرایند و همچنین بدست آوردن دکستروز خالص و کریستالی وابسته‌ به هیدرولیز نشاسته است. این منوساکارید کاربرد بسیار گسترده‌ای دارد و بدون اضافه کردن هیچ ماده افزودنی‌ای طعم شیرینی دارد.

پودر گلوکز چیست؟

پودر گلوکز و یا مونوساکارید DMH می‌تواند به‌صورت مستقیم و بدون هیچ تغییر و تبدیلی در بدن انسان جذب شود برای همین کاربردهای بسیار فراوانی دارد. کارخانجات تهیه مواد انرژی‌زا و حتی دارویی از پودر گلوکز استفاده گسترده‌ای می‌کنند. حالت فیزیکی مورد استفاده پودر گلوکز در صنایع به‌صورت مایع و یا جامد (خشک) است. استفاده از پودر گلوکز در صنعت شیرینی‌سازی و یا کیک سازی باعث می‌شود که محصولات ما حالت تردی به خود گرفته و در دهان احساس خنکی و تازه شدن ایجاد می‌کند.

پودر دکستروز مونو هیدرات که یک قند ساده است به‌سرعت در بدن انسان جذب می‌شود و باعث افزایش قند خون و غلبه بر ضعف جسمانی می‌شود. این کربوهیدرات ساده ارزش غذایی نسبتاً بالایی دارد و به‌همین واسطه مورد استفاده گسترده قرار می‌گیرد. به‌گونه‌ای که یک گرم از پودر گلوکز می‌تواند حدود سه هزار و ششصد کالری انرژی برای ما رقم بزند.

کاربرد پودر گلوکز و موارد استفاده آن

از این مونوساکارید می‌توان در آزمایشگاه‌ها برای انجام آزمایشات مختلف از جمله تست GCT و GGT استفاده کرد. گاهی از دکستروز مونوهیدرات در ساشه‌های بسته بندی شده در وزن‌های 55 گرمی و 82.5 گرمی که در بازار هم به صورت طعم دار و هم به صورت ساده و بدون طعم است استفاده می‌شود تا تست تحمل گلوکز یا همان GCT و GGT سنجش شود. گاهی نیز دکستروز مونوهیدرات به صورت مایع در این این آزمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گونه‌ای که بطری‌هایی با وزن 82.5 در بازار موجود است که هم نوع بدون طعم و ساده دارد و هم طعم پرتقالی آن موجود است. این بطری‌ها نیز دقیقا برای تست سنجش تحمل گلوکز استفاده می‌شوند. مورد سوم نحوه استفاده از پودرگلوکز است ک معمولا در بطری‌های درجه دار مقداری پودر دکستروز مونوهیدرات ریخته شده است که باید تا درجه و نشان 300cc به آن آب اضافه کنیم.

سپس باید در حالت سکون و بدون تحرک این مایع حاصله را طی مدت زمان ده دقیقه مصرف کنیم و در نهایت تست تحمل گلوکز یا G CT و GGT از فرد گرفته می‌شود. هنگام استفاده از این پود باید کاملا مراقب باشیم که با چشم ما برخورد نکند و در صورت این اتفاق فورا چشگ را با آب سرد بشوریم. این پودر باید در جایی خشک و خنک و تحت دمای هشت الی سی درجه سانتی گراد مراقب و نگهداری شود.

کاربرد پودر گلوکز در صنعت

در صنایع مختلفی مانند قنادی (ساخت کیک و شیرینی)، تولید نان، قند و انواع نوشیدنی می‌توان از پودر گلوکز یا همان دکستروز مونو هیدرات استفاده کرد. در مواردی که ما در صنعت مورد نظر احتیاج به یک شیرینی متعادل داشته باشیم، می‌توانیم از ترکیب دکستروز و ساکارز استفاده کنیم تا به یک شیرینی نسبی مناسب دست پیدا کنیم. همچنین دکستروز در صورت ترکیب با آسپارتام می‌تواند شیرینی بیشتری به ما بدهد که در محصولاتی که نیاز به شیرینی زیاد دارند استفاده می‌شود.

قیمت و نحوه خرید پودر گلوکز

قیمت پودر گلوکز یا دکستروز مونو هیدرات نیز مانند هر محصول دیگری بستگی به عوامل مختلفی دارد که از جمله این عوامل می‌توان به برند محصول و شرکت تولیدکننده آن اشاره کرد. همچنین این‌که شما محصول را به‌صورت مستقیم از شرکت تولیدکننده خریداری فرمایید یا این‌که با واسطه و از دلال آن را بگیرید تفاوت چشمگیری در قیمت نهایی به وجود می‌آورد. شما می‌توانید در این وب‌سایت محصول پودر گلوکز را با پایین‌ترین قیمت در بالاترین کیفیت تهیه کنید زیرا این محصول بدون واسطه و به صورت مستقیم از شرکت تولید کننده به دست شما می‌رسد.

محصولی که به واسطه این وبسایت به دست شما می‌رسد دارای ضمانت کیفیت و اصالت است و می‌توانید بدون دقدقه و نگرانی از آن استفاده کنید. همچنین انتخاب روش‌‌های ارسال پیشتاز، عادی و.. برعهده خریدار می‌باشد.